Japāna... Kā šī zeme cēlusies? Uz šo jautājumu ir burvīga japāņu leģenda: Kad dievi Idzanagi un Idzanami pa varavīksni nokāpa no debesīm, lai izceltu cieto zemi no dzelmes, Idzanagi trieca savu šķēpu līdz pašam līdzenā ūdens klajuma dibenam. No trieciena gar šķēpu noritēja pilienu krelles, kas izveidoja salu ķēdi. Savukārt, kalni ir pakāpe starp debesīm un zemi, svēta vieta, kur no debesīm nokāpj dievi un kur mājo mirušo senču dvēseles.
Zelta nedēļas periods, kad visa Japāna mostas kā no ziemas miega ir no 29.aprīļa līdz 7. maijam, kad zied sakuras ķirši un atdzīvojas tūrisma plūsmas, laiks, kas zemi ieskauj ķiršu rozīgais tonis, smarža un lidojuma sajūtas.
Šogad šo skaisto zemi skāra katastrofa. 11.marta postošā zemestrīce un cunami pārvērta valsts un cilvēku likteņus. Eiropas 143 skolas martā uzsāka projektu, kura mērķis ir - būt kopā ar Japāņu kolēģiem šajā laikā. Arī kluba "Māja" vienība "Kāpnes" organizē aktivitāšu ciklu šī projekta ietvaros. Mūsu skolēnu veidotās dzērvītes trešdien pacelsies debesīs... Viktorīnā varēs sacensties 6.-9.klases skolēni un arī uzzināt daudz vairāk par šo tālo un dabas brīnumu pilno, un dabas izpostīto zemi. Dzērvītes lidos arī uz Japānu. Nākošnedēļ būs Japānas filmu vakars... Mēs jau aizsūtījām sirsnīgus atbalsta vārdus, ko rakstīja 11. un 12.klase, uz Japānu.
Pirms viktorīnas - komandām ir iespēja sagatavoties viktorīnas I posmam, kas būs "jautājumi-atbildes".
I daļa - ievadjautājumi:
1.Kur atrodas Japāna?
2. Nosaukt Japānas galvaspilsētu!
3. No cik salu grupas un cik lielām salām sastāv Japāna?
4. Kāds ir šīs valsts iedzīvotāju vidējais mūža ilgums?
5. Japānā valsts valoda ir...?
6. Kāda ir Japānas naudas vienība?
7. Kāda ir valsts pārvaldes forma?
8. Lielākais Japānas kalns?
9. Lielākais ezers?
10. Nosaukt 4 lielākās Japānas pilsētas!
II daļa - jautājumi:
1. Kas ir "hanami"?
2. Šo teātri 17.gs. izveidoja sieviete. Taču jau kopš pirmsākumiem visas sieviešu lomas atveido vīrieši. Kā sauc šo teātri?
3. Kurus dzīvniekus Japānā dēvē par dievu vēstnešiem uz zemes?
4. Šajā pilsētā atrodas 1600 budistu tempļi, 400 sintoistu tempļi, pilis, muzeji un dārzi. Šajā pilsētā notiek visvairāk nacionālo svētku, ievērojamākie no tiem - Aoi Matsuri (15. maijā), Gion Matsuri (17. jūlijā), Damon-ji Gozan Okuribi (16. augustā), Kurama-no-Himatsuri (22. oktobrī).
Nosaukt šo pilsētu!
5. Kāda Japānas pilsēta ir mūsu Rīgas sadraudzības pilsēta?
6. Viens no raksturīgākajiem japāņu tradicionālajiem ēdieniem tiek gatavots no haizivs spurām. Kā sauc šo ēdienu?
7. Kas Japānā tiek uzskatīts par ļoti rupju žestu?
8. Šai pilij apkārt ir milzīgs ķiršu daŗzs, kurš ziedēšanas sezonā tiek izgaismots. Pils ir viena no vecākajām Japānā. Nosauciet šo pili!
9. Nosaukt Japānas nacionālo putnu!
10. Tā ir ieguvusi plaši izplatītu starptautisku slavu, pateicoties tam, ka šīm ziedu kompozīcijām piemīt harmonija, krāsu saskaņa un elementāri vienkāršs dizains. Atkarībā no gadalaika mainās arī tehnika, kā šīs kompozīcijas tiek veidotas, jo mainās pieejamo ziedu klāsts. Ziedu kompozīcijām parasti ir kāda simboliska nozīme. Nosaukt šo ziedu kārtošanas mākslu!
III daļa - fināljautājumi:
1. Nosaukt piecus tradicionālos Japānas sporta veidus!
2. Nosaukt Japānas imperatoru, kurš Japānu no nabadzīgas valsts pārveidoja par pasaules lielvalsti!
3. Nosaukt Japānas nacionālo ziedēšanas svētku galvenos dalībniekus!
4. Nosaukt tradicionālo dažādu figūru veidošanas no papīra mākslas veidu!
5. Nosaukt japāņu dzejas žanru, kurš ir kļuvis populārs visā pasaulē!
6. Nosaukt kareivjus, kuriem bija savs kodekss!
Tad nu - veiksmi gatavojoties! Un - viktorīnas II un III posms būs trešdien!
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru